Pohled z dronu na obě budovy domova mládeže

Dvě ubytovací budovy domova mládeže a budova školní jídelny slouží žákům a studentům píseckých škol již od roku 1964. Ubytovací budovy procházely od roku 1993 do současnosti mnoha rekonstrukcemi a modernizacemi, takže dnes nabízí ubytovaným velmi dobrý standard bydlení. Stejně tak školní jídelna byla v letech 2002 a 2003 nákladně zrekonstruována, díky čemuž nyní stavebně i vybavením splňuje přísné požadavky na moderní stravovací zařízení. V roce 2022 byla zahájena postupná obměna technologií školní jídelny, která bude pokračovat i v následujících letech.

Zařízení domova mládeže a školní jídelny provozuje Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Písek, Komenského 86. Domov mládeže tvoří komplex dvou budov a školní jídelny. Poskytuje žákům středních škol a studentům vyšších odborných škol ubytování, výchovně vzdělávací činnost a školní stravování. Ubytovací kapacita činí 336 lůžek. Stravovací kapacita jídelny pak 1600 strávníků. DM je umístěn v klidné části města a přitom s velmi dobrou dostupností k mnoha školám i k centru města.